SİTE: Ana Sayfa DDB Uzmanlar Günsel Yıldız
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Arama

Hamileler Kulübü

Günsel Yıldız

Doğuma Hazırlık

Doğum, gebelik ve emzirme gibi doğal bir olaydır. Gebeliğinizin başlangıcından itibaren bedeniniz doğum ve emzirme için hazırlanır. Sizlerde bu değişikliklere alışmak, enerjinizi, moralinizi kaybetmeden ayakta kalabilmek ve bebeğinize en iyi şekilde bakabilmek için hazırlıklı olmanız gerekir. Bu hazırlıklar içinde gebeliğinizin 4. ayından itibaren Hamile Eğitim Programı'ndan yararlanmanız fayda sağlar.
Doğum, sadece hamileliğin fizyolojik olarak bitmesi demek değil; kadının vücuduyla, zihniyle ve ruhuyla yaşadığı, hayatındaki en önemli deneyimdir. Ancak doğum sırasında annenin rahminde oluşan şiddetli kasılmalar bu mutluluğu biraz gölgeleyebiliyor. Ne yazık ki annelerin doğum korkusu, komşuların ve arkadaşların anlattıkları dramatik doğum öyküleriyle iyice büyüyor. Bu korkuda başlı başına bir stres kaynağı oluyor. Stres de organizmada birtakım sistemleri aktive ediyor ve stres hormonlarını devreye sokarak koruyucu bir mekanizma geliştiriyor.

Devamını oku...
 

Martı Olmak ...

MARTI GÜNSEL

Ben Günsel ebe. Kamudaki 20 yıllık mesleki hayatımın son 14 yılında hamile eğitmenliği yaptım. Hamile eğitmenlik sertifikamı ise geçen yıl ekim ayında aldım. Çünkü bakanlık ilk kez hamile eğitimcisini tanımlamıştı. Pilot doğum hastanelerinde hamile eğitim odası kurulmasını ve istatistiki verileri istedi. Bu kağıt üzerinde büyük bir gelişme. Peki uygulamada değişen bir şey oldu mu? Hayır. Çünkü sağlık sisteminde kemikleşmiş bir yapı var. Hizmet alan kişileri onlarında çıkarları doğrultusunda bilinçlendirirsek sağlık çalışanının otoritesi, tek karar verme yetisi elinden alınmış olur. Bu da  şu an kurulu olan sistemi altüst eder. Çünkü hizmet alan kişiler bedenleri hakkında sorumluluk alıp, uygulamaları sorgulamaya ve isteklerde bulunmaya başlayacaklardır.

Peki bununda bir çözümü bulunmadı mı? Bulundu.

Devamını oku...
 

Martı Günsel- Günsel Yildiz Kimdir?

 

Günsel Yıldız Hamile Eğitmeni ve Emzirme Danışmanı,
1985 yılında Zeynep Kamil Sağlık Meslek Lisesi Ebelik Bölümü'nde lise eğitimini tamamladı. Ebe olarak Ağrı/Patnos Sağlık Ocağı, Alman Hastanesi ‘Doğum ve Bebek Servisi', AÇSAP Merkezlerinde çalıştı.1995 yılında İstanbul Özcan Sabancı Sağlık Eğitim Enstitüsü ‘Ana Çocuk Sağlığı Öğretmenlik Bölümü'nde ön lisans eğitimini tamamladı. Aynı yıl Zeynep Kamil Hastanesi'nde Tıbbi Teknolog olarak göreve başladı. Hamile Eğitimi konularına olan ilgisi nedeniyle yeni kurulan Hamile Eğitim Birimi'nin ilk eğitmeni oldu. Bu alanla ilgili bir çok sertifika eğitim programlarına ve kongrelere katılarak kendini geliştirdi.
Devamını oku...
 

Jale Özen DDB

Yaşamda Çizgi Bırakabilmek mi, Yaşamın Bizdeki Çizgileri mi?

Yaşamda Çizgi Bırakabilmek mi, Yaşamın Bizdeki Çizgileri mi?Yaşam, anne karnında cenin olduktan sonra  değil,

anne bebek sahibi olmayı istediği anda başlıyor….

Yani bebeğin varolması istendiğinde veya

bebek varolmaya karar verdiğinde hayat

onun için  gereken enerj...

Devamını oku...

Çevrimiçi Kullanıcılar

Şu anda 20 ziyaretçi çevrimiçi

DOĞAL DOĞUM BİLİNCİ

Doğumda Zamana Saygıya Dair


Doğumun zamanını beklemek ve doğumda da zamana saygı duymak...Süreci yaşamak ve hissetmek

İşte gene harika bir doğum.

Dr.Ahmet Akkoca' dan dinliyoruz:

  42+1 hf da aramıza gelen Sofi bebek doğumda zamana ...

More:

BEBEĞİM

Sütlaç Annesini TV de İzledi

Sütlaç Annesini TV de İzledi


Anne Olunca Anladım programı Kanal1  in konuğuyduk Dr. Hakan Çoker ile. Sevgili Hülya Yıldırım, bilinçli bir anne olarak kendini bu konulara adamış. Devamını oku...

More:

DOĞAL YAŞAM

Hamilelikte İdrar Yolu Enfeksiyonları Ve Cranberry

Hamilelikte İdrar Yolu Enfeksiyonları Ve Cranberry

           

Latince ismi Vaccinium macrocarpon olan Cranberry’nin meyveleri idrar yolu enfeksiyonlarında kullanımıyla tanınıyor. Cranberry deki bileşenlerin mesaneyi çevreleyen epitel hücrelerin yüzeyi...

Devamını oku...
More:

JALE ÖZEN KİMDİR?

Kişisel Bilgiler:
Doğum: 1968-Kayseri
Uyruk: T.C.
Eğitim: 1993-1990 Marmara Üni. Güzel Sanatlar Fak. Tekstil Anasanat dalı-Giyim Bölümü
1989-1985 Ege Üni.Tekstil Müh. Fak. Tekstil Teknolojisi
1985-1982 İzmir Karataş Lisesi –Matematik Bölümü

CEP:0 537 327 00 06

Jaleozen68@gmail.com

Devamı...