SİTE: Ana Sayfa JALE JO ile Doğal Doğum Bilinci
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Arama

Hamileler Kulübü

JO ile Doğal Doğum Bilinci

Yaşamda Çizgi Bırakabilmek mi, Yaşamın Bizdeki Çizgileri mi?

alt


Yaşam, anne karnında cenin olduktan sonra  değil,

anne bebek sahibi olmayı istediği anda başlıyor….

Yani bebeğin varolması istendiğinde veya

bebek varolmaya karar verdiğinde hayat

onun için  gereken enerjiyle varoluşu başlatıyor.

Hayat bir dalga boyu sadece ve bu yüzyılda bizim bile

anlayamadığımızı ilkel toplumlardaki anne-babaların

içgüdüsel yapmaları beni çok etkiliyor. Nasıl mı?

Anne ve baba olmak isteyen çiftler,

beraber veya ayrı ayrı doğaya çıkıyorlar önce...

Devamını oku...
 

Videolar İle Doğal Doğum Bilinci Blogum Açıldı

Artık Doğal Doğum Bilinci eğitimlerini verirken anlattıklarımızı, sık sık dönüp izleyip, zihninizde canlandırabilmeniz için görsel bilgi olarak mini videolar ile bir  blog da topladım. Elbette bunlar Doğal Doğum Bilinci eğitimlerimiz tamamı değil ama bu eğitimlere gelenlerin,  blog daki videoları izlerken gördükleri ile ilk defa kendi kenine seyreden ve konuyla ilgilenmemiş olanların görebildikleri farklı olacak.

Devamını oku...
 

Doğuma Doğru Siz ve Bebeğiniz

Size sunulan en güzel mucizeyi yaşadığınız bu dönemde yaşadığınız her an, aldığınız her nefes, hissettiğiniz her duygu, bedeninizdeki her kasılma, bebeğinizin her hareketi, sizin için özel bir deneyim, özel bir aşama, özel bir ders... Sadece anı fark etmeye özen göstermelisiniz. Bedeniniz değişiyor her geçen gün, ve bebeğiniz de büyüyor... Biraz daha büyüyor sizin içinizde yepyeni bir beden ... yepyeni bir ruh varoluyor... Ne olur bunun tadına varmaya, hissetmeye odaklanın.

Hamileliğiniz sırasında özellikle bebeğinizin hareketlerini minik gaz hareketleri gibi hissetmeye başladığınız kımıldanmalar, hamileliğinize daha da odaklanmanızı sağlayan, sizi motive eden, bebeğinizle iletişime geçebileceğinizi hissettiğiniz ilk dönemler olacaktır büyük ihtimalle. Bazen yanınızda eşinizle, veya dostlarınızla paylaşmak istersiniz. Ne mutlu bir heyecandır bu... Tadını çıkarın.

Hamileliğiniz ilerledikçe

Devamını oku...
 

DDB- Doğal Doğum Bilinci İçin Adımlar

 

Artık DOĞAL DOĞUM BİLİNCİni (DDB) toplumumuzda sağlam bir zemine oturtmak geyretimiz daha da ivme kazandı. Ve artık tüm kurslarımda BYOTELL desteğini alabilmenin haklı gururuyla sizleri konusunda en değerli uzmanlarla bir araya getirebilmenin mutluluğunu yaşıyorum. DDB oluşumunda ise en birincil uzmanımız ve lider doktorumuz Sn. Hakan ÇOKER gene bizimle, sizlerle olacak...

Doğal Doğum konusunda toplumumuzda hala devam eden bir korku dolu altbeslemeler var. Bu en basit haliyle hamilelere "Geçmiş olsun", "Allah kurtarsın", "Allah bir avazda(!) kurtarsın" vb . şeklinde olan yaklaşımlarla da kendini bariz bir şekilde gösteriyor..

Devamını oku...
 

Sling ve Beşik Usulü Taşıma

Bebeğinizi sling içinde doğduktan sonra hemen taşımaya başlayabilirsiniz. Annenin kalp sesini duyabilmek, sıcaklığını hissedebilmek, ona anne karnındayken hissettiği güveni sağlayacaktır. Bu da rahat uyuması, mutlu olması demektir.

BEBEĞİN BEŞİK POZİSYONUNDA TAŞINMASI

Anne açısından da iki elinin serbest kullanılabilir durumda kalması, bebeğini sürekli bedeninde taşıyabilmesi ve bu taşıma şeklinin bebeğine rahatsızlık vermeyeceğini bilmesi apayrı bir mutluluktur. Doğum sonrası psikolojik krizler genelde alışılan hayattan uzak kalma durumundan da etkilenmektedir. Oysa sling ile anne, bebeğini her gideceği yere, bebek için zararlı ve sağlıksız şartlar içermediği sürece götürebilir.Yanında bebek arabası vb. taşıması gerekmez. Bebeğine süt verirken meraklı gözlerden uzak ama toplum içinde  bile süt verebilme konforuna sahiptir. Bebeği çok daha rahat uyur ve hemen hemen hiç ağlamaz. Omurgası sağlıklı kalır ve rahat gelişim gösterir. Sindirim sorunu yaşamaz. Kumaş hava geçirdiği için daha sağlıklıdır. Ve daha pek çok olumlu özellik sayılabilir.

Devamını oku...
 

DOĞAL DOĞUM BİLİNCİ

Doğumda Zamana Saygıya Dair


Doğumun zamanını beklemek ve doğumda da zamana saygı duymak...Süreci yaşamak ve hissetmek

İşte gene harika bir doğum.

Dr.Ahmet Akkoca' dan dinliyoruz:

  42+1 hf da aramıza gelen Sofi bebek doğumda zamana ...

More:

BEBEĞİM

Sütlaç Annesini TV de İzledi

Sütlaç Annesini TV de İzledi


Anne Olunca Anladım programı Kanal1  in konuğuyduk Dr. Hakan Çoker ile. Sevgili Hülya Yıldırım, bilinçli bir anne olarak kendini bu konulara adamış. Devamını oku...

More:

DOĞAL YAŞAM

Hamilelikte İdrar Yolu Enfeksiyonları Ve Cranberry

Hamilelikte İdrar Yolu Enfeksiyonları Ve Cranberry

           

Latince ismi Vaccinium macrocarpon olan Cranberry’nin meyveleri idrar yolu enfeksiyonlarında kullanımıyla tanınıyor. Cranberry deki bileşenlerin mesaneyi çevreleyen epitel hücrelerin yüzeyi...

Devamını oku...
More:

JALE ÖZEN KİMDİR?

Kişisel Bilgiler:
Doğum: 1968-Kayseri
Uyruk: T.C.
Eğitim: 1993-1990 Marmara Üni. Güzel Sanatlar Fak. Tekstil Anasanat dalı-Giyim Bölümü
1989-1985 Ege Üni.Tekstil Müh. Fak. Tekstil Teknolojisi
1985-1982 İzmir Karataş Lisesi –Matematik Bölümü

CEP:0 537 327 00 06

Jaleozen68@gmail.com

Devamı...