SİTE: Ana Sayfa
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Arama

Hamileler KulübüHamilelikte Su İçmeye Çok Dikkat

       alt

Döllenme ile birlikte bebeğin gelişmesini sağlayacak çevrenin oluşabilmesi ve hücrelerin çoğalıp şekillenmesi için anne adayının su ve besin öğeleri gereksinimleri hızla artar. Gebeliğin 26. haftası sonunda bebeğin beden ağırlığının yaklaşık % 90’ı sudan oluşmuştur. Bu durum, bebeğin gelişiminde suyun ne denli önemli olduğunu göstermektedir.

Bebeğin su ihtiyacı annenin içtiği suyla karşılanır. Gebelik süresince, anne ortalama 12.5 kg. ağırlık kazanır. Bu ağırlığın yaklaşık 6-8 kg.’ı sudan oluşur. Bu suyun yaklaşık yarısı plasenta, amniotik sıvı ve bebekte depo edilmiştir. Gebelikle birlikte damarlarda akan kanın hacmi yaklaşık % 10 artar.

Devamını oku...
 

Bebekler İle Pilatese Tekrar Başlıyoruz.

alt

Doğumdan sonra anne ile bebeğin sadece evde ve bebeğin bakımı için bir arada olması haksızlık... Bebek, anne ne hissederse bunu hisseder ve annesiyle birarada olmaktan mutluluk ve güven duyar. Ayna gibi annenin ruh halini yansıtır... Anne ne kadar mutluysa bebek de o kadar mutludur. Ve tam tersi de, yani bebek ne kadar mutlu ise annenin de mutluluğunun kesin olması gibi....

Şimdi bu dersler BABYLATES olarak başlıyor. Fenerbahçe'de POWERFULLCLUB da salı perşembe sabahları, 11.00- 12.10 arası beraberiz. Bebeklerle anneler beraber. Anılarımız unutulmaz olacak:)

Sevgilerimle...

Jale Özen Dural

 

Hamilelik Ve Pilates

Pilates, kadın-erkek ve her yaştan insan için ideal bir egzersiz sistemi olmakla beraber özellikle hamilelikte, hamileliğin ilk aylarından son aylarına kadar kadını doğuma hazırlayan, güçlendiren, doğum sonrasında da tekrar eski formuna hızla dönebilmesini sağlayan mükemmel bir egzersiz sistemidir.  Hamilelik boyunca, her dönem için pilates egzersizleri birtakım değişiklikler ile yapılabilir. Hamilelikte bedenin güçlenmesi, elastikiyetinin artması, kontrol edilebilir olması çok önemlidir.

Devamını oku...
 

Doğum Sonrası Nasıl Forma Girebilirim ?

Bebek sahibi olmak çok güzel ama bir de şu kilolar olmasa. Hamilelik döneminde kilo alma ve karın bölgesinde şişkinlik kaçınılmazdır. Hamilelikten sonra ise tüm kadınların isteği bir an önce eski haline dönmektir. Bu yazımızda hamilelik sonrası kilo verme ve kısa sürde forma girmek için uygulayacağınız basit egzersizlerden bahsedeceğiz.

Doğum sonrası kilolarınızı verememiş olmanız doğal olarak bu süreç içinde beslenme, hareketsizlik ve vücudunuzun hormonal faaliyetlerindeki değişimler sonucudur.

Devamını oku...
 
Daha Fazla İçerik...