SİTE: Ana Sayfa
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Arama

Hamileler Kulübü

JO ile BebeğimBebek Papatyalarım

İlk hamileler kulübü olarak yapmaya başladığım derslerimden, ilk gruplarımdan sonra, ilk doğumların peşinden, her grup kendi içinde bebekleriyle beraber dostluklarını devam ettirmeye başladı.. Anne karnından başlayan dostluklarıyla bu bebeklerim özel bir klübün üyesiydiler... Ve anneleri de elbette... Ve aileleri de... Ve 2. tura geçilip de yeni kardeşler de doğmaya veya beklenmeye başlandığında o yeni kardeşler de... Nasıl özel bir klüp bu?

Devamını oku...
 

Bebekleri Lütfen Sallamayın

Bebekleri sallamak beyine zarar veriyor... Ağlayan bebeğin sakinleştirilmesi veya uyutulması amacıyla ayakta sallama bebekte beyin hasarına yol açabiliyor.

Sinir Sistemi Cerrahisi Derneği'nin Kapadokya Dedeman Otel'de düzenlediği 5'inci Bilimsel Kongresi'ne katılarak 'Sarsılmış Bebek Sendromu' konusunda açıklama yapan ABD'nin Iowa Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Prof.Dr. Resmiye Oral, sarsılmış bebek sendromunun özellikle 2 yaş öncesinde çok önemli olduğunu söyledi.

Devamını oku...
 

Bebek Taşıyıcı- Sling

Bebek sahibi olmanın tüm güzelliklerini doya doya yaşayabilmek için, bebek sahibi olduktan sonra genelde çok fazla yaşanmakta olan bebek taşımaya ve emzirmeye bağlı bedensel sorunlarımızı da yaşamamanın yolunu bulmamız gerekir. Omurgamıza ters binen yükler, anneliğimizin en mutlu anlarını yaşarken bizim duygularımızı gölgelememeli. Ayrıca bebeğimizin de omurga sağlığı korunabilmeli, huzurlu olabilmeli. Gerek hamilelik önces, gerek hamilelik dönemi ve gerekse de doğum sonrasında yapılabilecek egzersizler bu konuda bedenimizi gereken sağlamlık ve güçlülüğe kavuşturabilse de, yanlış alışkanlıklar ve bebek taşımada yapılan yanlış uygulamalar pek çok sağlık sorununu gene de yaşatmaya yeterli... Sadece anne için değil, bebek için de ... Ben bu nedenle Sling kullanımını öneriyorum. Yani bebek askısı diyebiliriz.

http://hamilelerkulubu.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=75&Itemid=121

http://www.hamilelerkulubu.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=55&Itemid=99

http://hamilelerkulubu.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=108&Itemid=162

Devamını oku...
 

Doran Efe, Nuh, Rüzgar ve Kayra' nın Doğumgününde

Bugün bir doğumgününe katıldım... Aslında 4 bebeğimizin doğumgününe, aynı gün aynı yerde.... Doran Efe' miz, Nuh' umuz, Rüzgar' ımız, Kayra' mız... Hepsi 1 yaşına girdiler bugün. Bu ilk yaşlarına gelene dek defalarca buluştular... Anneleri içten dostlar artık... GYMBOREE  ' de kutladılar doğumgünlerini... Hemen hemen aynı dönem ve bir alt -bir üst dönemden herkes oradaydı.. Bu benim için nasıl güzel bir duygu.. Çevremde gördüğüm önceki yıllardaki 1 yaş doğumgünlerini düşündüm, çoğunda varsa ailenin başka akraba çocukları dışında bebek olmaz, bazan hiç çocuk da olmaz, sadece anne babalar, aile dostları, anneanneler, babaanneler.... akrabalar... Oysa bebeklerin bilinçaltına hep atılan bir gerçeklik sosyal olmak, o yaştan bile öncesinde dostlukların başlaması. Çevrede 15 bebek varsa hepsi bir şekilde bebeklikten arkadaş işte, ötesi yok...

Devamını oku...
 

Bebeklerimiz, Meleklerimiz

Bebeklerimiz Hamileler Kulübü’ mü kurduğumdan beri bizimle olan hamilelerimizin doğan bebekleri… Onlar anne karnından başlayan dostlukları ile çooook özel bebekler. Onlar aile dostlukları doğumlarından önce başlamış olan bebekler... Ve hatta onların bir kısmı zaten süt kardeş… BEBEKLERİMLE

Devamını oku...