SİTE: Ana Sayfa UZMANIM Anne Olmak Gül Ve Su
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Arama

Hamileler Kulübü

Gül Ve Su

alt

 Son zamanlarda gerek siz değerli üyelerimizin yorumları gerek çevremizde yaşananlar,tesadüfen dün bir gazete ekinde okuduğum hikayeyi yazma isteği uyandırdı bende..Çok beğendim ve paylaşmak istedim..Biliyorum ki hepimizin hislerine tercüman olacaktır.

 Günün birinde bir gülle su kaşılaşır ve arkadaş olurlar. İlk önceleri arkadaşlık olarak devam eder bu durum. Tabii ki zaman lazımdır birbirini tanımak için. Gel zaman git zaman gül o kadar mutlu olur ki bu arkadaşlıktan ve birlikteliktenmutluluktan içi içine sığmaz artık ve anlar ki suya aşık olmuştur. Hayatında ilk kez aşık olan gül burcu burcu açar ve etrafa kokular saçar. Suya dönüp der ki birgün "Sevgili su seni sevdiğim için böylesine değiştim açtım ve etrafa kokular saçtım yalnızca seni sevdim diye."

Öyle zaman gelir ki artık su da içinde güle karşı birşeyler hissetmeye başlar. Zanneder ki güle aşık oldum. Günler ve aylar birbirini kovalar ve gülü sevdiğini zanneden suartık eskisi kadar ilgilenmez gül ile. Gül ise "acaba su beni artık sevmiyor mu" diye düşünmeye başlar.

 

Çünkü suyun kendisine olan bu ilgisizliği onu üzmeye başlamıştır. İçin icin bu soruyu sorar kendine.

Bir gün gül suya der ki "Biliyormusun ben seni çok seviyorum. Su "Bende seni seviyorum" der. Aradan zaman geçer ve gül yine suya "Seni seviyorum" der. Su sıradan bir ifadeyle "Ben de" der. Ama gül bu sözde sevgiyi hissedemez. Bu sıradanlaşma gittikçe sürer ama gül sabırla hep "Seni çok seviyorum " der suya. Ama artık öyle bir duruma gelir ki gül etrafa o güzel kokuyu saçamaz ve burcu burcu açan dalları solmaya yüz tutar. Kendini toparlayarak ve son kez suya "Biliyormusun seni hala çok seviyorum" der göz yaşları içerisinde. Su da

ona döner ve yine o bildik ironik ve umursamaz edası ile "üff söyledim ya ben de seni seviyorum diye" der.Gün gelir gül yataklara düşer. Çok hastalanmıştır gülrengi solmuş çehresi sararmıştır gülün. Yataklardadır artık. Su ise başında bekler gülün yardımcı olabilmek için onu çok seven ve sevdiğini her fırsatta söyleyen sevgili dostuna. Ama bellidir ki artik gül ölecektir. Ve son kez zorlukla başını döndürerek suya der ki " biliyormusun seni ben gerçekten seviyorum ve senin bilemediğin kadar sevdim üstelik"

Çok hüzünlenir su bu durum karşısında ve son çare olarak bir doktor cagırır. Nedir sorun diye doktora sorar. Doktor muayene eder gülü.

 Muayeneden sonra şöyle der :"Hastanın durumu ümitsiz artık elimizden birşey gelmez"

Su merak eder kendisini bu kadar cok seven gülün ölümüne sebep olan hastalık nedir diye ve sorar doktora

"Hastalığı nedir ki sevgili dostumun" diye.

Doktor söyle bir bakar suya ve der ki

"Gülün bir hastalığı yok dostum hiç dikkat etmemişsin galiba sevgili dostuna bu gül sadece susuz kalmış ölümü onun icin der"

ve anlar ki su artık sevgiliye sadece seni seviyorum demek yetmemektedir. ama artık çok geçtir.

Sevdiklerinize geç olmadan onları sevdiğinizi söylemekle kalmayın gösterinGüller solmasın 3 günlük dünyada sevdiğiniz kişi ile mutlu olmaya bakın...

 FİGEN GERİ

 www.anneolmak.org

  Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

 

Uzmanlarımıza Dair

Jale DuralUzmanlarımız… Öncelikle belirtmek isterim ki, uzmanlık isteyen konuların her biri kendi başına aslında bir portal içeriği taşımaktadır. Spesifik özellikleri ile ön plana çıkan her bir uzmanımız, sevgisiyle ve bizim yaptıklarımıza olan inancıyla burada bir araya geliyor.

 

Uzman dendiğinde bunu farklı açılardan ele alıp kısa kısa değinmek isterim.

DDB dediğim, Doğal Doğum Bilincinin içeriğinde yer alan uzmanlarımız, doğumu doğal yaşamayı arzu eden herkesin bir rehber gibi bizden faydalanarak doğru adreslere ulaşabilmesinin mümkün kılınması amacıyla bu başlık altında toplanmakta…Hiçbir DDB –doğal doğum bilinci- uzmanı, bana bağlı değil, bir alt ekip değil, bir organize edilmişliğin içinde birlik değil... Her biri çok değerli bilgi ve birikimleriyle, doğumun doğallığına ve özüne duyduğu saygıyla, kalpten bir yaklaşımla, doğumda doğallığı savunan   ve bu uğurda çaba harcayan profesyonel kişiler… Doktor Hakan Çoker dışında bu sisteme gönül vererek çalışan tüm doktorlar da, ebeler de, doğum koçları da, hastaneler de, klinikler ve doğum evleri de, hemşireler de DDB uzmanları arasında değerli bir yere sahip. Onları bulabilin, ulaşabilin, referans istemeniz ve aramanız gerekmesin diye  benim arzumla burada yer almaktalar. Hiç biri reklam için burada değil.

Sonra mutlu ve özel anların o ana sabitlenerek saklanmasını sağlayan, yıllar ve mesafeler ötesine taşıyan fotoğrafların ve her türlü görselin yaratıcıları da var.. Yarattıkları albümler, yaratılmış en güzel mucize olan bebeklerimizle olan o ilk büyülü anların zaman içinde aynı değeriyle taşınmasına aracı oluyorlar.. Anne kalbinin asla unutmayacağı o anları, diğer sevdikleriyle ve en önemlisi o mucize bebeğin kendisiyle, yıllarca sonra paylaşabilmeleri için.

Diğer konularda uzmanlar da var… Doğal yaşamın konularının uzmanları, doktor uzmanlar, özel konularda çok emek ve tecrübe sahibi olup artık uzmanlaşmış anneler, eğitimciler, danışmanlar ve daha pek çoğu, bu bölümde kendi köşelerinde bloglarını oluşturabilecekler. Sorularınıza cevaplar yazabilecek, soru sorabilecekler. Bu çoğumuzun en büyük ihtiyacı... Çünkü o kadar ortak problemler yaşıyoruz ki çoğu zaman… Aranızda uzmanlığıyla farkı fark edilen kim var ise keyifle tanımaya hazırım…Bana yazın...

İçten sevgilerimle…..

Jale Dural


BEBEĞİM

Sütlaç Annesini TV de İzledi

Sütlaç Annesini TV de İzledi


Anne Olunca Anladım programı Kanal1  in konuğuyduk Dr. Hakan Çoker ile. Sevgili Hülya Yıldırım, bilinçli bir anne olarak kendini bu konulara adamış. Devamını oku...

More:

DOĞAL YAŞAM

Bebekli Piknik, Dere Çiftliği' nde Melekler

Bebekli Piknik, Dere Çiftliği' nde Melekler


Az kişiydik, öz kişiydik, Dere Çiftliğindeydik, bebeklerleydik, biraz üşüdük, fazlaca da terledik, gezdik, dereye düştük, bol bol yedik, içtik, uyuduk, uzandık, sohbet ettik, çilek topladık yedik, bal...

Devamını oku...
More:

JALE ÖZEN KİMDİR?

Kişisel Bilgiler:
Doğum: 1968-Kayseri
Uyruk: T.C.
Eğitim: 1993-1990 Marmara Üni. Güzel Sanatlar Fak. Tekstil Anasanat dalı-Giyim Bölümü
1989-1985 Ege Üni.Tekstil Müh. Fak. Tekstil Teknolojisi
1985-1982 İzmir Karataş Lisesi –Matematik Bölümü

CEP:0 537 327 00 06

Jaleozen68@gmail.com

Devamı...