SİTE: Ana Sayfa
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Arama

Hamileler Kulübü

Bilinçaltına Subliminal Dokunuşlar

Bilinçaltının yeniden ve doğru şekilde uyumlanması, negatif şartlanmaların temizlenmesi için subliminal imajların, ses, ışın, görüntü vb olarak beyini etkileyebilirliği dünyada uzun zamandır bilinmekte. Bu konu daha çok siyasi alanda ve reklam sektöründe yani ticari alanda, büyük kitleleri etkilemek amacıyla kullanıldığından zaman zaman yasaklanmışsa da, son yıllarda kişisel gelişim amaçlı NLP, EFT teknikleriyle beraber kullanılmakta ve yararlarıyla ön plana çıkmaktadır. Özellikle eğitim alanındaki yararları kayda değer..

Biz de hamilelik dönemi, doğum ve de doğum sonrası hakkında, yaşadığımız sürece beynimize yüklenen negatif şartlanmaları olumluya ve doğruya çevirebilmek için subliminal tekniği kullanmayı özel hazırladığımız MP3 lerle, www.simdidegis.com sayesinde uygulamaya koyduk.

Özellikle hamilelik dönemi ve doğumu kurtulunması gereken bir durum ve hastalıkmış halinde beyinlerimize nakşeden günlük yaşamın negatif hipnozları, "Allah bir avazda kurtarsın", "geçmiş olsun", "sancı odası" vb. gibi kalıplaşmış kelimeler yanında, bir de anlatılagelen aynı erkeklerin askerlik anısı gibi ballandırdıkça ballandırılarak anlatılan ve korkularla doldurulan dehşetli doğum hikayeleri.. Bunları biraz bile olsa silebilmek işte en önemli  kazanım...  Bu nedenle bu subliminal MP3 leri hazırladık zaten.

Ve bilimadamları bu konuları hergün araştırıp yeni sonuçlarla karşımıza çıkıyorlar. Çıkan sonuçlar beynin ne kadar etkilenebildiğini destekler yönde.

Özellikle subliminal verilen bu telkinler ve öğrenilecek konuların beynin içinde kalıcı yer bulabilmesi için uygulamalar anında dikkatin başka birşeylere çok yoğun verilmediği anlar olması gerekiyor. Uyku öncesi, uyanmaya yakın anlar, istirahat zamanları gibi...

BBC NEWS de bu konuda çıkan haber şöyle:

Subliminal imajlar beyin üzerinde etkili.

İngiliz bilim adamlarının bu araştırma sonuçları BBC News'a haber oldu.

İngiliz araştırmacılar, bir insan izlediğinin farkında olmasa bile, subliminal imajları beynin kaydettiğini bildirdi.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/6427951.stm

Araştırmayı London University College'dan bir ekip yaptı. Beyin faaliyetleri MRI yöntemiyle tarandı. Beynin dikkat açısından boş kapasitesi olduğunda Subliminal imajları kaydettiği belirlendi.

London University College Kognitif Nörobilim Enstitüsü'nden Dr. Bahador Bahrami, beynin dikkat açısından boş kapasitesi olduğunda, bu kaynağı bilinçaltı aktiviteye ayırdığını söyledi.

Çalışma 7 kişi üzerinde yapıldı. Bu kişilere farkında olmadıkları bir şekilde Subliminal imajlar gösterilirken iki faaliyet yapmaları istendi.

Bunlardan ilkinde, harfler arasından L harfini bulmaları istendi. Diğer faaliyette, daha çok dikkat gerektirecek şekilde Beyaz N ya da Mavi Z harflerini bulmaları istendi.

Bu çalışma esnasında MRI teknolojisiyle beyin faaliyetleri gözlendi. Sonuç olarak, az dikkat gerektiren faaliyet esnasında beynin, gönderilen subliminal imajı da, kişi bunu gördüğünün farkında olmasa bile kaydettiği ortaya çıktı.

Bu faaliyet beynin Birincil Görme Korteksi adı verilen bölümünde gözlendi.

Bu araştırma sonucu gösteriyor ki, beyin, kişi izlediğinin ya da dinlediğinin farkında olmasa da subliminal imajları kaydediyor. Ancak bu çalışmaların daha başarılı olabilmesi için kişinin çok dikkat gerektiren bir iş yapmaması gerekiyor. Beyin böylece kullanılabilecek kapasitesini bilinçaltı aktiviteye ayırıyor.