SİTE: Ana Sayfa
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Arama

Hamileler Kulübü

Bebek Yatakları Neden Özel Olmalıdır

       alt

“Bebekler gibi” uyumak, en çok bebeklerin hakkı!

 Bebeğimizi kucakta ya da beşik yatağında sallayıp  “Uyusun da büyüsün” diye sürüp giden ninniyi mırıldanırken, aslında bilimsel bir gerçeği dile getiriyoruz:

Uyku, bebeklerin fiziksel ve zihinsel gelişimleri açısından son derece önemli. Ancak daha da önemlisi, üzerinde uyudukları yatakları... DioneHome’un geliştirdiği Bebek Yatağı, uyku dahil, bir bebeğin sağlıklı büyümesi için gereken tüm özellikleri barındırıyor.

alt

Bilim insanları, her geçen gün bebeklerin gizemli dünyasıyla ilgili yeni bulgular elde ediyor. Bunların en kayda değer olanları da bebeklerin bedensel ve zihinsel gelişimi üzerine oluyor. Örneğin uyku... Ancak çağın hastalığı alerjiden, bebeklerin sindirim refleksi olan kusmaya kadar pek çok araştırma başlığı da, bu minik insanların, özellikle ilk aylarda, zamanın çoğunu geçirdikleri ilk yataklarının mercek altına alınmasına neden oluyor.

Bebek yatakları iki tarafı da kullanılacak şekilde tasarlanıyor. Çünkü uzmanlar, bebeklerin doğumu takip eden ve kusmaların sıkça yaşandığı ilk altı ayda, orta sert bir yatakta yatması gerektiğini söylüyorlar. Bunun gerekçesi, başını ilk bir iki ay oynatamayan bebeğin kusma ya da nefessiz kalma sonucu boğulmasını  önlemek. Böylece orta sert yatakta bebeğin başı yatağa gömülmüyor, bu da daima nefes alabileceği bir alan bulmasını sağlıyor. İlk altı ayın sonunda ise bebeğin orta yumuşak bir yatağa geçmesi gerekiyor. Bu da kas-iskelet sisteminin gelişimi kadar rahat bir uyku uyuması için de son derece önemli görülüyor. İşte Bebek Yatağı, bu ihtiyaçlar düşünülerek çift taraflı olarak hazırlanıyor.

İlk altı ay orta-sert yatakta uyuyan bebek, 6’ıncı aydan sonra yatağın ters-yüz edilmesi ile bu kez orta yumuşak tarafta yatmaya başlıyor. Ailelerin tercihi doğrultusunda iç yüzeyleri pamuk ve yün kaplı olarak hazırlanan yatak, çıkarılıp yıkanabilen dış kılıfıyla da yatağın temiz ve hijyenik kalmasını sağlıyor. İleride tuvalet eğitiminde de gönül rahatlığıyla hijyenik olarak kullanma imkanı sağlıyor.

 Bebeğinizin sağlığı herşeyden değerlidir.

Yanlış yatak kullanımı ile onun geleceğini riske atmayın.

 1) İlk 6ay bebekler hareket edemezler, bu

yüzden SERT bir yatakta yatmalılar! Bu yüzden

yatağın SERT TARAFINI kullanacaksınız.


2) 6 aydan sonra bebeklerinizin vücudu artık

şekillerini ve hareketlenir. Bu yüzden yatağınızın

YUMUŞAK TARAFI ÇEVRİLEREK, bebeğinizin

vücudunun şeklini alacak tarafını kullanın.


3) Bebeğinizin tuvalet eğitiminde kılıfın içine bir

ALEZ konulduğunda, yatağınızın ÖZEL KILIFI

ıslaklığı direk içeriye geçirecektir. Bu sayede

bebeğiniz kuru uyuyacaktır.


YATAKLARLA İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER HAKKINDA LÜTFEN OKUYUNUZ..


EĞER BEBEĞİNİZ RAHAT OLUR VE UYURSA,

SİZ DE UYURSUNUZ.


Dione Home

Özel Üretim Bebek Yatakları----

JALE ÖZEN DURAL  ÜYELERİ İÇİN FİYATLAR YÜZDE 10 İNDİRİMLİ OLARAK

30 GÜN İADE GARANTİSİ VE BEBEK YASTIĞI-VİSKOLEX HEDİYELİ...


HERŞEY SİZLER VE BEBEKLERİNİZ İÇİN...


HERŞEY SAĞLIKLI BİR GELECEK İÇİN...