SİTE: Ana Sayfa JALE JO ile Güncel Yaşam ve Öneriler Güncel Yaşam Hakkında ve Öneriler
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Arama

Hamileler Kulübü

Güncel Yaşam Hakkında ve Öneriler

Jale DuralGünlük yaşamın olağan akışı içinde yaşadıklarımız, hissettiklerimiz, gördüklerimiz, duyduklarımız ve düşündüklerimiz deneyimlerimiz olarak bilincimizde arşivlenirken, bunların paylaşılması, arşivlerimizin de zenginleşmesi demek olacaktır. Örneğin, duyduklarımız, sadece duyulan bir ses olarak kaldığında, onunla ilintili konular varsa duyduklarımız da kalıcılık kazanacaktır, eğer yoksa unutulmaya mahkumdur. Beyin, duyu organları vasıtasıyla algıladığı her bilgiyi arşivler. Ve bu bilgi arşivlendiği yerde ne kadar sağlam temellere oturduysa , yeri geldiğinde o kadar çabuk hatıra gelir. Benim amacım, yararlı olduğuna inandığım ve hatırlanası bilgileri, zamanı geldiğinde hatırlayıp kullanmanızı sağlayacak şekilde köklendirmek için vurgulamak. Bu belki bir deneyim, belki bir müzik, belki bir eşya, belki bir masal, belki bir lezzet ,her şey ama her şey olabilir.

Ayrıca sizlerden gelen veya benim tesadüf ettiğim ve “Amman bu kaçmaz, hemen herkese iletmeli” diyebileceğim kadar öneme sahip ama belki de kimimiz için pek de önemli olmayabilecek, kimimiz için ise hayati önem taşıyan konuları sizlerle paylaşacağım, yorumlarınızı alacağım. Bunları mail gruplarımla da paylaşacağım . Sosyal oluşumlar, siyasi hayatın özellikle ailesel ve eğitimsel yönleri benim de konum olabilecek bu sayfalarda.

Öneri dendiğinde püf noktaları da öneri olabilecek, hayatın dönemeç belirleyen kararları da… Her zaman yorumlarınız, önerileriniz ve desteklerinizle sizi yanımda görmekten mutluluk duyacağımı bilmenizi istiyorum.

Saygı ve sevgilerimle..

JALE DURAL

 

 

DOĞAL DOĞUM BİLİNCİ

Doğumda Zamana Saygıya Dair


Doğumun zamanını beklemek ve doğumda da zamana saygı duymak...Süreci yaşamak ve hissetmek

İşte gene harika bir doğum.

Dr.Ahmet Akkoca' dan dinliyoruz:

  42+1 hf da aramıza gelen Sofi bebek doğumda zamana ...

More:

BEBEĞİM

Sütlaç Annesini TV de İzledi

Sütlaç Annesini TV de İzledi


Anne Olunca Anladım programı Kanal1  in konuğuyduk Dr. Hakan Çoker ile. Sevgili Hülya Yıldırım, bilinçli bir anne olarak kendini bu konulara adamış. Devamını oku...

More:

DOĞAL YAŞAM

Hamilelikte İdrar Yolu Enfeksiyonları Ve Cranberry

Hamilelikte İdrar Yolu Enfeksiyonları Ve Cranberry

           

Latince ismi Vaccinium macrocarpon olan Cranberry’nin meyveleri idrar yolu enfeksiyonlarında kullanımıyla tanınıyor. Cranberry deki bileşenlerin mesaneyi çevreleyen epitel hücrelerin yüzeyi...

Devamını oku...
More:

JALE ÖZEN KİMDİR?

Kişisel Bilgiler:
Doğum: 1968-Kayseri
Uyruk: T.C.
Eğitim: 1993-1990 Marmara Üni. Güzel Sanatlar Fak. Tekstil Anasanat dalı-Giyim Bölümü
1989-1985 Ege Üni.Tekstil Müh. Fak. Tekstil Teknolojisi
1985-1982 İzmir Karataş Lisesi –Matematik Bölümü

CEP:0 537 327 00 06

Jaleozen68@gmail.com

Devamı...