SİTE: Ana Sayfa JALE JO Köşenizde Jale Dural'dan Jale Özen'e
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Arama

Hamileler Kulübü

Jale Dural'dan Jale Özen'e

alt

Beni yıllardır Jale Dural olarak duyup tanıdığınız için, değişimleri zamanında ve doğru bir akış içinde sizlerle paylaşmak da benim için önemli.

Hepimizin hayatında yol ayrımları, farklı farklı dönemler ve değişimler olabiliyor.

Yeter ki bu değişimler bizleri çizdiğimiz yolda negatif etkilemesin.

Benim çizdiğim yol, Doğal Doğum Bilincini -DDB- yaymak ve sağlıklı ve mutlu bir hamilelik ile huzurlu bebeklere kavuşmada, anne baba adaylarının yanında olmak, güvenilir bir arkadaş, bir abla olup, elinizden tutmak...


Sağlıklı bir toplum olabilmenin ilk şartı anne karnındaki bireyden başlar. Bebek anne karnında bile bilinci olan bir bireydir ve sadece kaydeder.. Ben bunun bilincinde olduğum için hamileliklerinize ve doğumlarınıza daha fazla ihtimam göstermemiz gerektiğini düşünüyorum.

Bu ihtimam sadece hamilelik ve doğum ile sınırlı kalmadan özsaygımızın ilelebet sürmesi gerekliliği gerçeğini de beraberinde getiriyor.

Yaptığım çalışmalarda, herkese karşı nasıl dürüst oluyorsam, bu güvenin devamını sağlamak adına iç dünyamda da kendim önce huzurlu olmalıyım.

Benim huzurum sizlere de yansıttığım ruh halim ve enerjim olacaktır her zaman.

Bu durumda, evlilik birliğinde beraberliğin getirdiği enerji, benim taşımam gereken enerjiyi besleyemediği ve bilakis negatif etkilediği için  evliliğimi mantıklı ve medeni bir diyalog ile saygı ve gereken olgunluk içerisinde noktalamak durumundayım.

Bugüne dek "Jale Dural "olarak bildiğiniz adım, kısa bir süre sonra artık babamın, atamın soyadı olan ÖZEN ile devam edecektir. Her zaman özde "ben" olarak kaldığım için, bu değişimin sizler tarafından da kolayca benimsenebileceğine inanıyorum. "Dural" soyadıyla yaptığım çalışmalarımda bana destek olmaya çalıştığına inanmak istediğim eski eşimin bundan sonraki hayatının güzelliklerle ve  gerçekten "doğru"larla  dolu ve "yalansız" olmasını diliyorum.

Sizlerle başladığım ve toplumsal  geleceğimizin aile ilişkilerindeki temellerin en güçlülerinden olan "anne-bebek" bağının kurulmasında ve "anne-bebek-baba" bağı için hamilelikten itibaren yapılması gerekenler konusunda bundan sonra daha renkli ve enerji dolu çalışmalar yapmak üzere hepinize içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Jale Özen Dural

 

DOĞAL DOĞUM BİLİNCİ

Doğumda Zamana Saygıya Dair


Doğumun zamanını beklemek ve doğumda da zamana saygı duymak...Süreci yaşamak ve hissetmek

İşte gene harika bir doğum.

Dr.Ahmet Akkoca' dan dinliyoruz:

  42+1 hf da aramıza gelen Sofi bebek doğumda zamana ...

More:

BEBEĞİM

Sütlaç Annesini TV de İzledi

Sütlaç Annesini TV de İzledi


Anne Olunca Anladım programı Kanal1  in konuğuyduk Dr. Hakan Çoker ile. Sevgili Hülya Yıldırım, bilinçli bir anne olarak kendini bu konulara adamış. Devamını oku...

More:

DOĞAL YAŞAM

Hamilelikte İdrar Yolu Enfeksiyonları Ve Cranberry

Hamilelikte İdrar Yolu Enfeksiyonları Ve Cranberry

           

Latince ismi Vaccinium macrocarpon olan Cranberry’nin meyveleri idrar yolu enfeksiyonlarında kullanımıyla tanınıyor. Cranberry deki bileşenlerin mesaneyi çevreleyen epitel hücrelerin yüzeyi...

Devamını oku...
More:

JALE ÖZEN KİMDİR?

Kişisel Bilgiler:
Doğum: 1968-Kayseri
Uyruk: T.C.
Eğitim: 1993-1990 Marmara Üni. Güzel Sanatlar Fak. Tekstil Anasanat dalı-Giyim Bölümü
1989-1985 Ege Üni.Tekstil Müh. Fak. Tekstil Teknolojisi
1985-1982 İzmir Karataş Lisesi –Matematik Bölümü

CEP:0 537 327 00 06

Jaleozen68@gmail.com

Devamı...