SİTE: Ana Sayfa
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Arama

Hamileler Kulübü

Doğum KoçlarıDoğal Doğum Fotoğrafçısı Olmak

alt


Her geçen gün doğumun doğallığının daha çok içinde ileri noktalara ilerliyoruz..

Burada önce hamile kadın ve ailesinden yola çıkıp, ulaşabildiğmizce doktor ve hastaneye de fikilerimizi yaymaya ve bu akışın içinde olmaları gerektiğini öğretmeye çalışıyoruz., öğretmek demeyelim, aynı dili konuşmamıza çalışıyoruz.

 Doğum fotoğrafçılığı sanatında kendini gösetrmiş çok arkadaşımız olmasına rağmen, ve pek çok yeni katılan arkadaşımız daha da olmasına ramen, DOĞAL doğum fotoğrafçımız yok. Ben kendi adıma doğumun müdahalesiz ve mahremiyetine saygılı olmak gerekliiği çerçevesinde doğumlarda birfotoğraf sanatcısının bulundmasına genel anlamıyla karşıyım.. Ancak.... herhangi bir doğum fotoğrafcısı olmasına karşıyım desem daha doğru olacak.

Devamını oku...
 

Anların Özlemi- Brunchımızdan...


"Anların yaşanmışlığı" duygulardır, zaman geçince ise üstünden, mutluluksa duygular o anlarda , "anların özlemi" başlar... Anları özlemek ise, yeniden yaşanamayacağından o anlar, belli kayıtlar varsa tatmin edilebilir ancak. Ve bu kayıtlar bazan zihinde kalpte olmakla yeterli gelmez kişiye. Çünkü paylaşamazsınız sevdiklerinizle... Anlatmak kelimelerle sınırlıdır, istersiniz ki gösterebilesiniz o anın gerçekliğini... Bu gerçekler her zaman en güzel haliyle yansımaz fotoğraflara. Fotoğrafı çekenin gözü ve kalbi işte orada bir anda değerlenir objektiften uzanıp dokunuyorsa sizin anınıza ve siz o dokunuşla mutlu, huzurlu hissedebiliyorsanız... Emrivakiyle sabitlenen anlar vardır öyle "iş olsun " diye yapar birileri... Bir de sevgiyle yapılanları vardır... Sevgiyle yapılıyorsa anlara dokunup saniyeleri dondurmak, "anın özlemini" yaşadığınızda size ve sevdiklerinize yıllar yıllar sonra bile o andaki duyguyu taptaze çıkarıp sunuverir.

Devamını oku...