SİTE: Ana Sayfa
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Arama

Hamileler Kulübü

Doğal DoğumlarLokum Kızımızın Doğum Hikayesi

9 ay önce biri bana Doğal Doğumdan bahsedip böyle bir doğum için çabalayacağımı söyleseydi gülerdim. Çünkü o günkü zihniyetim bunu kabul etmez sanal bulurdu.

Bizim hikayemiz 9 haftalık hamileyken Jale Dural ve Hamileler Kulübü ile tanışmamla başladı. Jale' cim sayesinde Hakan Çoker ve eğitiminden haberdar olduk. Hakan beyin eğitimde dediği gibi "şu an sizleri Doğal Doğum konusunda zehirliyorum (!) farkında değilsiniz" ve o zehri (!) biz de almıştık, bundan sonra doğuma bakış açımız çok değişti artık planımız "Doğal Doğum"du.

Devamını oku...
 

Seda' nın Seden' i Doğarken

Bir küçücük Sedencik varmış... Annesi onu çok çok severmiş... Babası onu çok çok severmiş....

Çok beklenen , özlenen bir bebek kızımız...İsmi bile 7 sene önce belli olan...Henüz 16 günlükken varlığını fark ettiğim küçük kızımla çok güzel bir hamilelik dönemi geçirdik. Sınavlara hazırlanan öğrenciler gibi doğuma hazırlandım. Bu dönemde annelerin bloglarından ve www.hamilelerkulubu.com 'un kurucusu - Doğal Doğum savaşçısı Jale Dural'ın bilgilerinden çok faydalandım.

Her zaman doğal doğum yapmayı istemiştim. Canım doktorum Emel Balkan 'ın da desteğiyle çok hareketli bir hamilelik geçirerek doğuma adım adım yaklaştım. 40 hafta boyunca tüm testlerim, ölçümlerim sorunsuz geçti.

Devamını oku...