SİTE: Ana Sayfa
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Arama

Hamileler Kulübü

Gül Ve Su

alt

 Son zamanlarda gerek siz değerli üyelerimizin yorumları gerek çevremizde yaşananlar,tesadüfen dün bir gazete ekinde okuduğum hikayeyi yazma isteği uyandırdı bende..Çok beğendim ve paylaşmak istedim..Biliyorum ki hepimizin hislerine tercüman olacaktır.

 Günün birinde bir gülle su kaşılaşır ve arkadaş olurlar. İlk önceleri arkadaşlık olarak devam eder bu durum. Tabii ki zaman lazımdır birbirini tanımak için. Gel zaman git zaman gül o kadar mutlu olur ki bu arkadaşlıktan ve birlikteliktenmutluluktan içi içine sığmaz artık ve anlar ki suya aşık olmuştur. Hayatında ilk kez aşık olan gül burcu burcu açar ve etrafa kokular saçar. Suya dönüp der ki birgün "Sevgili su seni sevdiğim için böylesine değiştim açtım ve etrafa kokular saçtım yalnızca seni sevdim diye."

Öyle zaman gelir ki artık su da içinde güle karşı birşeyler hissetmeye başlar. Zanneder ki güle aşık oldum. Günler ve aylar birbirini kovalar ve gülü sevdiğini zanneden suartık eskisi kadar ilgilenmez gül ile. Gül ise "acaba su beni artık sevmiyor mu" diye düşünmeye başlar.

 

Çünkü suyun kendisine olan bu ilgisizliği onu üzmeye başlamıştır. İçin icin bu soruyu sorar kendine.

Bir gün gül suya der ki "Biliyormusun ben seni çok seviyorum. Su "Bende seni seviyorum" der. Aradan zaman geçer ve gül yine suya "Seni seviyorum" der. Su sıradan bir ifadeyle "Ben de" der. Ama gül bu sözde sevgiyi hissedemez. Bu sıradanlaşma gittikçe sürer ama gül sabırla hep "Seni çok seviyorum " der suya. Ama artık öyle bir duruma gelir ki gül etrafa o güzel kokuyu saçamaz ve burcu burcu açan dalları solmaya yüz tutar. Kendini toparlayarak ve son kez suya "Biliyormusun seni hala çok seviyorum" der göz yaşları içerisinde. Su da

ona döner ve yine o bildik ironik ve umursamaz edası ile "üff söyledim ya ben de seni seviyorum diye" der.Gün gelir gül yataklara düşer. Çok hastalanmıştır gülrengi solmuş çehresi sararmıştır gülün. Yataklardadır artık. Su ise başında bekler gülün yardımcı olabilmek için onu çok seven ve sevdiğini her fırsatta söyleyen sevgili dostuna. Ama bellidir ki artik gül ölecektir. Ve son kez zorlukla başını döndürerek suya der ki " biliyormusun seni ben gerçekten seviyorum ve senin bilemediğin kadar sevdim üstelik"

Çok hüzünlenir su bu durum karşısında ve son çare olarak bir doktor cagırır. Nedir sorun diye doktora sorar. Doktor muayene eder gülü.

 Muayeneden sonra şöyle der :"Hastanın durumu ümitsiz artık elimizden birşey gelmez"

Su merak eder kendisini bu kadar cok seven gülün ölümüne sebep olan hastalık nedir diye ve sorar doktora

"Hastalığı nedir ki sevgili dostumun" diye.

Doktor söyle bir bakar suya ve der ki

"Gülün bir hastalığı yok dostum hiç dikkat etmemişsin galiba sevgili dostuna bu gül sadece susuz kalmış ölümü onun icin der"

ve anlar ki su artık sevgiliye sadece seni seviyorum demek yetmemektedir. ama artık çok geçtir.

Sevdiklerinize geç olmadan onları sevdiğinizi söylemekle kalmayın gösterinGüller solmasın 3 günlük dünyada sevdiğiniz kişi ile mutlu olmaya bakın...

 FİGEN GERİ

 www.anneolmak.org

  Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız